777 154 479 | 724 580 970  

KÓDOVÁNÍ AUTOSKEL

Nabízíme rovněž služby v oblasti zabezpečení vozidel. Jednou z nich je tzv. pískování nebo-li ochrané značení čelních skel bezpečnostním kódem.


Principem je "znehodnocení" vozidla pro zloděje s pomocí vypískování bezpečnostního kódu na všechna skla vozidla. Pokud by chtěl zloděj přesto "využít" vozidlo označené kódem, musel by vyměnit všechna tato skla. Jak sami víte, je to nemalá investice a pro zloděje znamená vážnou komplikaci. Další komplikace nastává zloději při případném prodeji vozidla s označenými skly. Skla každého automobilu jsou totiž označena homologační značkou, která obsahuje datum jeho výroby v drtivé většině případů odpovídající roku výroby vozidla. Pokud např. zloděj dnes odcizí vozidlo značky Škoda Octavia roku výroby 2000 (na všech sklech takového automobilu je v homologační značce uveden rok výroby skla rok 2000) s označenými skly kódem SBZ OCIS, musí taková skla pro legalizaci odcizeného vozu v ČR vyměnit. Zloděj bude muset nejen sehnat kompletní sadu skel, ale ještě navíc musí jít o skla vyrobená v roce 2000, což jistě není snadný úkol. Zloděj většinou nemá jinou možnost než provést výměnu skel za skla zcela nová (tj. s jiným rokem výroby). Takovou záměnu však odhalí prakticky každý automechanik, který tak pozná, že vozidlo bylo buďto v minulosti havarované, anebo odcizené. V obou případech je cena prodávaného vozu hluboko pod běžnou cenou a pro zloděje nezajímavá.

Celkový počet odcizených automobilů v České republice se stále drží na ročním průměru kolem 25.000. Podrobná, více než desetiletá statistika společnosti Cebia, spol. s r.o., ukazuje na vybraném vzorku 100 000 vozidel o 96 % nižší počet krádeží automobilů označených kódem SBZ OCIS, než je celorepublikový roční průměr. Na jedno odcizené vozidlo s označenými skly připadá 24 odcizených vozidel bez ochranného značení skel.

Bezpečnostní kódování firmy Cebia, spol. s r.o.

Cebia, spol. s r.o., nabízí dvě varianty ochranného značení skel Vašeho vozidla. Oba způsoby značení jsou z pohledu účinnosti rovnocenné, zásadní rozdíl je však v rychlosti realizace.


A. Systém EUROVIN OCIS = "provedení s objednáním"
-používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla VIN = identifikátor jednoznačně popisující identitu vozidla obsahuje vždy 17 alfanumerických znaků
-je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla
více informací www.cebia.cz

B. Systém SBZ OCIS = "okamžité provedení"
-používá pro označení vozidla speciální kód Cebia, který byl vyvinut
v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků
-lze realizovat okamžitě a na počkání v celé síti autorizovaných pracovišť Cebia


AKTUALITY

  • 16.3.2021 11:12
    Uzavření provozovny do 21.3.

    Z důvodu hromadného onemocnění pracovníků Covidem uzavíráme provoz v celém objektu od 16.3. do 21.3. neděle včetně.
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ